KONST / Litografier / Färglitografi 12433163
*
nr 1243 3163
Herman Pfeiffer
(1874-1960), USA
Färglitografi, "Glassbox". Signerad, numrerad 7/80, ca 76x52 cm
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 19:14:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 00:15:31
1
Vinnande bud
25/3 18:04:19
2
250 kr
25/3 18:04:19
1
300 kr (Budbetjänt)
25/3 18:05:16
2
400 kr
25/3 18:05:16
1
450 kr (Budbetjänt)
25/3 18:07:12
2
700 kr
25/3 18:07:12
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herman Pfeiffer
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Läs mer om Herman Pfeiffer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik herman pfeiffer litografi litografier litografiskt blad usa
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Herman Pfeiffer
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Herman Pfeiffer
nr 1243 3163
Herman Pfeiffer
(1874-1960), USA
Färglitografi, "Glassbox". Signerad, numrerad 7/80, ca 76x52 cm
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 00:15:31 | 1 | Vinnande bud |
25/3 18:04:19 | 2 | 250 kr |
25/3 18:04:19 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
25/3 18:05:16 | 2 | 400 kr |
25/3 18:05:16 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
25/3 18:07:12 | 2 | 700 kr |
25/3 18:07:12 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herman Pfeiffer
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.Läs mer om Herman Pfeiffer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik herman pfeiffer litografi litografier litografiskt blad usa
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08