KONST / Litografier / Färglitografi 12433163
*
nr 1243 3163
Herman Pfeiffer
(1874-1960), USA
Färglitografi, "Glassbox". Signerad, numrerad 7/80, ca 76x52 cm
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 19:14:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 00:15:31
1
Vinnande bud
25/3 18:04:19
2
250 kr
25/3 18:04:19
1
300 kr (Budbetjänt)
25/3 18:05:16
2
400 kr
25/3 18:05:16
1
450 kr (Budbetjänt)
25/3 18:07:12
2
700 kr
25/3 18:07:12
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herman Pfeiffer
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Läs mer om Herman Pfeiffer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik herman pfeiffer litografi litografier litografiskt blad usa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Herman Pfeiffer
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Herman Pfeiffer
nr 1243 3163
Herman Pfeiffer
(1874-1960), USA
Färglitografi, "Glassbox". Signerad, numrerad 7/80, ca 76x52 cm
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 00:15:31 | 1 | Vinnande bud |
| 25/3 18:04:19 | 2 | 250 kr |
| 25/3 18:04:19 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 25/3 18:05:16 | 2 | 400 kr |
| 25/3 18:05:16 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 25/3 18:07:12 | 2 | 700 kr |
| 25/3 18:07:12 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herman Pfeiffer
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.Läs mer om Herman Pfeiffer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik herman pfeiffer litografi litografier litografiskt blad usa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



